ASANPOOSH WORK WEAR (Since 1980)

لباس کار اداری


انواع لباس کار های اداری به شکل جداگانه یا به صورت ست در این بخش از مجموعه آسان پوش موجود هستند که می توانید با مشاهده تصاویر آنها لباس مورد نظر خود را انتخاب کنید. شرکت آسان پوش لباس کار اداری مردانه و زنانه را در رنگ های مختلف و با جنس های مختلف پارچه متناسب با نیاز هر محیط و با رعایت استانداردهای لازم تهیه می کند که از طریق این صفحه از وب سایت آسان پوش قابل سفارش هستند.

همانطور که هر کسی که در یک دفتر کار می کند می داند، پیدا کردن یک لباس متفاوت برای محل کار برای هر روز هفته بسیار چالش برانگیز است و حتی گشتن و ست کردن بین لباس های روزانه نیز کاری وقت گیر است. بسته به نوع دفتری که در آن کار می کنید، نوع شغل، برای مصاحبه یا جلسه، ممکن است تصمیم بگیرید که چگونه لباس اداری بپوشید. لباس کار اداری نشان دهنده شخصیت کاری افراد هستند و همچنین در جلسات کاری تاثیر بسیاری در جذب مشتری یا کارفرما دارند، به همین دلیل بخش مهمی از شغل هر فرد را تشکیل می دهند.


لباس کار اداری

 در حال حاضر بسیاری از شرکت ها و سازمان ها از لباس های اداری ست استفاده می کنند که هماهنگ با رنگ سازمانی آن مجموعه و مطابق با پوشش مورد نظر سازمان و کشور است. یونیفرم اداری باید مطابق عرف جامعه طراحی شده و معمولاً برای خانم ها و آقایان متفاوت و .... می باشد. لباس کار اداری که توسط شرکت برای کارمندان خانم و آقا تهیه می شود، مدل، قد و رنگ یکسانی دارند و تنها سایز آنها متفاوت از هم می باشد. ممکن است در بخش های مختلف یک مجموعه لباسکار های اداری مدل ها و رنگ های متفاوتی داشته باشند که بر اساس نوع دسته بندی یا مقام های متفاوت شغلی تعیین می شوند. انواع لباس کار اداری به صورت زیر هستند:

1- کت و شلوار : کاربردی ترین لباس کار اداری برای آقایان کت و شلوار فرم می باشد که در مشاغل مختلف در سازمان های دولتی و خصوصی استفاده می شود. این نوع لباس اداری مردانه علاوه بر ایجاد نظم و هماهنگی در بین کارمندان، باعث افزایش زیبایی بصری محیط شده و همچنین تصویری از کارمندان حرفه ای و شرکتی یکپارچه در ذهن مشتری یا سایر شرکت ها خواهد گذاشت.


لباس کار اداری مردانه


2- مانتو شلوار: مانتو شلوار اداری زنانه جزء محبوب ترین انواع لباس کار اداری در بین بانوان است، این لباس ها ویژگی های راحتی و آسایش را به همراه رسمی بودن دارند. از بانک ها و شرکت های دولتی گرفته تا شرکت ها ی کوچک و حتی پرستاران می توانند از مانتو شلوار اداری استفاده کنند. نوع، جنس و  رنگ این لباسکار های اداری بستگی به محیط کار هر خانم دارد و باید راحتی را در طول ساعات کاری برای آنها فراهم کند.

3- سارافون یا دامن: در بسیار از محیط های اداری، برای خانم ها از ست کت و دامن بلند یا سارافون، شومیز و شلوار استفاده می شود. این دو ست از لباس های اداری نیز ظاهری بسیار شیک و مدرن دارند و در مشاغلی مانند سازمان های خصوصی، آژانس های هواپیمایی، برخی کلینیک ها یا معلمین و اساتید کاربرد دارند.

4- جلیقه، پیراهن و شلوار: این ست لباس کار اداری به طور معمول در محیط های کمتر رسمی مانند شرکت های هواپیمایی و مسافرتی، هتل ها و رستورانها استفاده می شود و برای آقایان و خانم ها مناسب است.


ویژگی های لباس کار اداری

همانطور که گفته شد بسیاری از سازمان ها لباس کار اداری کارمندان خود را تهیه می کنند، اما برخی از آنها نیز خرید آن را به عهده کارمندان گذاشته و شرایط لباس کار را به آنها گوشزد می کنند. یکی از مهمترین ویژگی هایی که در زمان خرید لباسکار اداری باید در نظر گرفت این است که جنس این لباس ها باید به گونه ای باش که تنفس پوست به درستی انجام شود زیرا لباس کار اداری زمان زیادی از روز بر تن افراد بوده، تاثیر مستقیمی بر سلامت پوست و راحتی افراد دارند. یکی از این تاثیرات قابلیت گردش هوای مناسب در پارچه لباسکار اداری می باشد، چرا که این ویژگی امکان ورود اکسیژن برای راحتی فرد و خروج گرما برای خنکی او را فراهم می کند. همچنین جنس پارچه لباس کار باید به صورتی باشد که در تمام فصول سال بتوان از آن استفاده کرد، البته دمای محیط های اداری معمولاً دمای معتدلی بوده و انواع پارچه های نخی می توانند انتخاب مناسبی باشند.

رنگ لباس کار اداری بر اساس رنگ سازمانی مجموعه مشخص می شود و ممکن است از سمت شرکت یک رنگ خاص برای تهیه لباس اداری به کارمندان توصیه شود. در غیر اینصورت افراد می توانند با توجه به رنگ دلخواهشان لباس کار خود را انتخاب کنند، اما باید دقت کنند که این انتخاب بر پرستیژ کاری آنها تاثیر گذاشته و بهتر است که رنگ های بسایر تند و خارج از عرف نباشد.


لباس کار اداری زنانه


مزایای استفاده از لباس کار اداری

پوشیدن لباس کار اداری نکات مثبت زیادی را برای کارمندان به همراه دارد و نکته بارز آن راحتی کارمند در زمان کار و افزایش راندمان کاری آنها می باشد. لباس کار های اداری آزادی عمل کارکنان را نمیگیرد و در عین حال به دلیل یکسان بودن لباس همه کارمندان آنها را معذب نمی کند. یکی از مزایای مهم استفاده از لباس کار اداری حفظ هماهنگی بین کارکنان یک سازمان است ؛ این نوع لباس ها موجب حفظ یکپارچگی کارمندان و عدم نمایش تفاوت های آنها از هم می شود؛ همبستگی بین کارمندان یک مجموعه اداری، همکاری بین آنها و تعهد آنها به شرکت را نیز افزایش خواهد داد. مزیت دیگر استفاده از لباسکار اداری، در تمیز ماندن و فرسوده نشدن لباس های دیگر خود شخص کارمند است، به این معنی که به دلیل استفاده نکردن از لباس های بیرونی، آنها تمیزتر می مانند و نیازی به شستشو و تعویض مداوم آنها نیست. از طرف دیگر وقتی لباس کار مشخصی برای رفتن به ادارات و شرکت ها داشته باشید، ذهن شما درگیر انتخاب لباس برای استفاده روزانه نداشته و خیالتان از این بابت راحت خواهد بود.


فرقی نمی کند دفتر کار شما یک دفتر مجلل و مرکزی باشد یا یک محیط ساده تر و کوچک تر، در هر صورت بهترین انتخاب برای حضور در محیط کاری، استفاده از لباس کار اداری می باشد. چه لباس فرم شما از سمت شرکت مشخص شده باشد یا به دنبال یک لباس اداری راحت و منحصر به فرد هستید، همه چیزهایی را که نیاز دارید، با قیمتی مناسب در وب سایت شرکت آسان پوش در اختیار خواهید داشت.

اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید، لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید